Kā hokejā strādā virsstundas?

Papildstundas hokejā, tāpat kā jebkurā sporta veidā, ir laika posms, ko izmanto, lai noskaidrotu uzvarētāju spēlē, kas pamatlaika beigās ir neizšķirts. Hokeja pagarinājums ietilpst kategorijā “pēkšņa nāve”, kas nozīmē, ka uzvar pirmā komanda, kas gūst vārtus, taču ir dažas variācijas. Nacionālās hokeja līgas regulārās sezonas laikā neizšķirtām spēlēm seko piecu minūšu pagarinājums. Pagarinājumā spēlē četri pret četri, savukārt regulārajā spēlē katrā pusē ir pieci spēlētāji.

Ja neviena no komandām piecu minūšu pagarinājumā neiegūst vārtus, komandas iesaistās “savienībā”. Šaušanā katra komanda izraugās trīs spēlētājus, lai izpildītu to, kas būtībā ir soda metiens – spēle viens pret vienu starp vienu spēlētāju un otras komandas vārtsargu. Komandas metienus pārmaiņus metienu sērijā, un uzvar komanda, kura guvusi visvairāk vārtu no trim mēģinājumiem. Ja komandām pēc trīs šaušanas kārtām saglabājas neizšķirts, tiek pievienoti papildu raundi, līdz tiek pārtraukts neizšķirts. Shootouts bieži tiek izmantotas arī starptautiskajās spēlēs, lai gan starptautiskās šaušanas parasti sastāv no piecām, nevis trīs kārtām.

NHL pēcsezonā – Stenlija kausa izslēgšanas spēlēs – sitieni netiek izmantoti, taču neizšķirtas nevar pieļaut. Ja spēles pamatlaika beigās ir neizšķirts, komandas spēlē standarta 20 minūšu pagarinājumu. Tā joprojām ir pēkšņa nāve, bet periods ir ilgāks. Ja komandas pēc pirmā pagarinājuma saglabā neizšķirtu, tiek ievērots pārtraukums, kas līdzīgs starp pamatlaikiem, un komandas atsāk spēli ar vēl vienu 20 minūšu pagarinājumu. Tas turpinās, līdz viena komanda gūst vārtus.

Tā kā hokejā vārtus gūst salīdzinoši reti, šāds pagarinājuma stils var radīt dažas ārkārtīgi ilgas spēles. Garākā spēle NHL vēsturē bija izslēgšanas spēle starp Detroitas Red Wings un Monreālas Maroons 1936. gadā, kuru Detroita uzvarēja ar 1:0 pēc vairāk nekā 116 minūšu pagarinājuma jeb gandrīz sešiem pilniem pagarinājuma periodiem. Seši pagarinājumi ir līdzvērtīgi divām pilnām regulārajām spēlēm, kuras visas tika aizvadītas pēc trim pamatlaikiem.

Četrpadsmit reizes Stenlija kausa izcīņas fināls ir beidzies ar vārtu guvumu pagarinājumā. Pēdējais bija 2000. gadā, kad Ņūdžersijas futbolists Džeisons Ārnots 6. spēles otrajā pagarinājumā guva vārtus pret Dalasas vārtsargu Edu Belfūru, piešķirot Devils Stenlija kausu.